KİŞİSEL KARGO TAŞIMA KURALLARI

AMACIMIZ

Ak-Günler İşletmeleri Şti. Ltd. Kıbrıs Kargo (“Kıbrıs Kargo”) taşıma güvencesi ile Türkiye’den yapacağınız alışverişlerinizde ürünlerinizi en hızlı, en uygun taşıma fiyatı ve en güvenli şekliyle KKTC’de sizlere teslim etmektir. Türkiye’de gerek bizzat gerekse online olarak yapacağınız tüm kişisel alışverişlerinizde ürünlerinizi İstanbul depomuza gönderme talimatınızdan sonra tarafımıza ulaşan ürünleriniz güvenle ve en hızlı şekliyle KKTC’ye ulaştırılacaktır.

ÜYELİK

Kişisel Kargo taşımacılığı hizmetimizden yararlanabilmek için öncelikle web sayfamızda üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Web adresimiz olan kibriskargo.com sitemizden birkaç temel kişisel bilginizle üyelik kaydı oluşturabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizin kişiye özel olduğunu hatırlatır üçüncü şahıslarla paylaşmamanızı belirtiriz. Üyelik bilgileriniz Ak-günler İşletmeleri Şti.Ltd. ve Kıbrıs Kargo tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında korunmaktadır. İlgili Aydınlatma ve Açık Rıza metni üyelik oluşturulurken bilgi ve onayınıza sunulmuştur. Üyelik işlemlerinizin tamamlanması için web sayfamızda bulunan Aydınlatma ve Açık Rıza Onam Metnini okuyup onaylamanız gerekmektedir.

SİPARİŞ VERİRKEN

Yapacağınız alışverişlerde ürünlerinizi kargo vasıtası ile veya bizzat tarafınızca depomuza teslim etmeniz veya online olarak alışveriş sitelerinden yapacağınız alışverişlerinizi tamamladıktan sonra adres kısmına aşağıda belirtilen adresi eksiksiz bir şekilde yazmanız ve ürünlerinizi tarafımıza ulaştırmanız halinde en kısa sürede ürünleriniz KKTC’ye tarafımızca taşınacaktır. Kargo talimatınızın Alıcı ad/soyad/cep telefon numarası kısmında mutlaka şahsınıza ait bilgiler olmak zorundadır. Depomuza ulaştırılacak tüm ürünlerin adınıza kesilmiş fatura ile birlikte teslim edilmesi zorunludur. Satın almış olduğunuz ürünün e-faturasını satın alma sırasında paketleme içine eklenmesini sağlamanız veya ayrıca iletmeniz gerekmektedir. Depomuza faturasız olarak teslim edilen ürünlerin sevki yapılamaz ve/veya bu ürünlerle ilgili Ak-Günler İşletmeleri Şti Ltd – Kıbrıs Kargo hiçbir sorumluluk taşımaz. Faturası eksik teslim edilen kargoların taşınmasının gecikmesinden Kıbrıs Kargo sorumlu değildir.

ÜRÜN TESLİMAT ADRESİ

Bu aşamada sipariş sahibinin ad-soyad ve benzeri tüm bilgilerin doğru yazılması zorunludur.

Ürün teslimatları için yazılması gereken adres bilgisi aşağıdadır.

ADRES:

İKİTELLİ O.S.B. TÜMSAN 1. KISIM 7. BLOK NO:2 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

ÜRÜN SEVK VE GÜNLERİ

Tüm ürünleriniz hafta içi her gün saat 17:00 ve Cumartesi saat 12:00 a kadar İstanbul depomuzdaki ekibimiz tarafından teslim alınabilir. Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 17:00 a kadar depomuza ulaşan ürünlerinizin takip eden Pazartesi günü KKTC Lefkoşa gümrüğüne teslim edilmesi hedeflenmektedir. Ürünleriniz İstanbul ekibimiz tarafından teslim alındıktan sonra önceden oluşturduğunuz üyelik bilgilerinizden yararlanarak tarafınızla iletişime geçilecektir. Tarafınızla yapılacak görüşme, işlem talebiniz ve onayınız akabinde ürünleriniz KKTC’ye sevk edilecektir. Görüşme sırasında ekibimize paket birleştirme, kutulama gibi çeşitli talepler iletebilirsiniz. Tarafımıza teslim edilen ürünlerinizin depomuzda ücretsiz olarak bekleme süresi iki hafta ile sınırlıdır. İki hafta bekleme süresini aşan teslimatlarınızın sevki için ek ücret talep edilecektir.

ÜRÜN TAŞIMA SORUMLULUĞU

Özellikle online siparişleriniz ve kargo gönderimleriniz için geçerli olmak üzere; sipariş ve depomuza sevk talimatınız sonrasında ürünlerinizin depomuza varışına kadar olan sürede Kıbrıs Kargo’nun hiçbir sorumluluk taşımadığını beyan ederiz. Taşıyıcı firma olarak sorumluluğumuz; ürünlerinizin depomuza teslim tarihi ile başlayarak KKTC Lefkoşa gümrüğüne varışı ile son bulacaktır. Kıbrıs Kargo tarafından yapılacak taşıma İstanbul’da bulunan depodan başlayacak ve KKTC Lefkoşa Gümrüğüne varışı ile son bulacaktır. Keza, alışverişleriniz neticesinde depomuza ulaşan ve/veya KKTC’ye sevk edilen tüm ürün muhteviyatı yalnızca tarafınız sorumluluğundadır. Ürünlerin yırtık, bozuk, yanlış, defolu ve benzeri olumsuzluklarından Kıbrıs Kargo hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Kapıda ödeme ve/veya alıcı ödemeli kargo seçeneği tarafımızca kabul edilmeyecektir. Bu şekliyle depomuza ulaşan ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır.

 ÜRÜN KONTROLÜ

Tarafımızca sadece cam muhteviyatlı, hassas, kırılabilir ürünlerin (saat, gözlük, dekoratif ürünler, parfüm, tabak, bardak vs) kontrolü yapılacaktır. Bunun haricinde hiçbir ürünün kontrolü talep edilemez. Cam muhteviyatlı, hassas ve kırılabilir ürünler yalnızca talebiniz doğrultusunda ve ek ücret karşılığında tarafımızca kontrol edilecektir. Ürün kontrolü talep edilmeyen ve KKTC tesliminde hasar tespit edilen ürünlerin sorumluluğu yalnızca ürün sahibine aittir ve Ak-Günler İşletmeleri Şti. Ltd. Kıbrıs Kargo’nun hiçbir sorumluluğu yoktur.

Tarafınızca kontrolü talep edilen cam muhteviyatlı ürünlerinizde hasar tespit edilmesi durumunda iade işlemi, iade bedeli ve iade süreci yalnızca tarafınıza aittir. İade edilmesini talep ettiğiniz hasarlı ürününüz olması halinde başlatmış olduğunuz iade işlemi ücret karşılığında tarafımızca takip edilip iade işleminin kargo kısmı tarafımızca sonlandırılacaktır. Ürünlerin sevk işlemi başladıktan sonra iade işlemi yapılmaz ve iade işlemine ilişkin herhangi bir talepte bulunulamaz.

ÖDEME

Ürünlerinizin sevki yalnızca taşıma bedelinin tarafımıza ödenmesi ile gerçekleştirilecektir. Nihai ürün taşıma bedeli İstanbul ekibimizce tarafınıza bildirilecek olup onayınız akabinde tarafınıza ödeme linki gönderilecektir. Ödemeniz gerçekleştiğinde ürünleriniz ilk sevkiyat için programa alınacaktır.

Ürünlerinizin sevki için kargo@kibriskargo.com mail adresi dışında, tarafımızdan geldiği belirtilen linklere itibar etmemeniz önemle bildirilir. Bu e-mail adresi dışında yapılan işlemlerden şirketimiz sorumlu değildir.

GÜMRÜK İŞLEMİ – VERGİ VE HARÇLAR – TESLİMAT

KKTC gümrük mevzuatı gereği, KKTC gümrüklerine giriş yapan her ürün görevli gümrük memuru tarafından kontrol edilecektir. İlgili ürünlerin gümrüğe tabi olup olmayacağı sadece KKTC gümrük mevzuatı ve bu mevzuata göre memur kontrolü doğrultusunda tespit edilecektir. Kıbrıs Kargo’nun bu süreçte hiçbir etkisi ve/veya inisiyatifi yoktur. Ürünlerin gümrüğe tabi olması durumunda tüm sorumluluk ürün sahibinde olup gümrük vergi ve harçları ile varsa ilave masraflar yalnızca ürün sahibine aittir. Böyle bir durumda ürün sahibinin bizzat Lefkoşa gümrüğüne gidip ürünlerini şahsen teslim alması zorunludur. Gümrüğe tabi olmayan ürünler talebiniz doğrultusunda ve ücret karşılığında KKTC adresinize teslim edilebilir veya Lefkoşa/Girne ofislerimizden bizzat tarafınızca ücretsiz olarak teslim alınabilir. KKTC adresinize yapılacak iç taşıma ve teslimat talebiniz halinde ayrıca yapılacak olup taşımaya ilişkin hizmet koşulları ve bedeli size ayrıca iletilecektir.

KOLİLEME

Ürünleriniz daha güvenli bir ambalaj ile gelsin diyorsanız sizler için belirlediğimiz ve üç ebadı bulunan standart kolilerimizden yararlanabilirsiniz. Tarafınıza sunulan ve üç ebadı bulunan bu kolilere istifleme yapılırken ürünleriniz orijinal ambalajından çıkarılmayacaktır. Orijinal ambalaj, yalnızca tarafınızca talep edilecek ürün kontrolü veya ürün faturasına erişim için tarafımızca açılabilir. Şirket ambalajımıza istiflenen ürünleriniz için ek ambalaj bedeli ödenmeyecektir. Yalnızca paket birleştirme talebiniz halinde ek ücret yansıtılacaktır. Kolili gönderimlerde, her koli ebadı için en fazla 10 ürün istifleme imkanı sunulacaktır. Sevkini talep ettiğiniz ürünlerin seçimini yaptığınız koliye sığmaması halinde ebadı daha büyük olan koli seçimi veya ikinci bir koliye istifleme seçeneği yalnızca Kıbrıs Kargo insiyatifindedir.

POŞETLEME

Tüm ürünleriniz yine sizler için belirlediğimiz ve üç ebadı bulunan poşetlere tarafımızca istiflenecektir. Bu istifleme yapılırken ürünleriniz orijinal ambalajından çıkarılmayacaktır. Orijinal ambalaj, yalnızca tarafınızca talep edilecek ürün kontrolü veya ürün faturasına erişim için tarafımızca açılabilir. Şirket ambalajımıza istiflenen ürünleriniz için ek ambalaj bedeli ödenmeyecektir. Yalnızca paket birleştirme talebiniz halinde ek ücret yansıtılacaktır. Poşetli gönderimlerde, her poşet ebadı için en fazla 5 ürün istifleme imkanı sunulacaktır. Sevkini talep ettiğiniz ürünlerin seçimini yaptığınız poşete sığmaması halinde ebadı daha büyük olan poşet seçimi veya ikinci bir poşete istifleme seçeneği yalnızca Ak-Günler İşletmeleri Şti. Ltd. Kıbrıs Kargo insiyatifindedir.

ÖZEL EBAT FİYATLARI

Tarafımızca belirlenen poşet veya koli içerisine istiflenemeyecek hacimdeki ürünlerini de taşıma imkanı mevcuttur. Bu tip ürünler İstanbul depomuza teslim edildikten sonra ağırlık/hacmine göre fiyatlandırılacak olup tarafınız onayı akabinde sevk edilecektir.

 TAŞIMA KURAL ve KOŞULLARI

 • Ürünlerinizin KKTC gümrüğünde muayenesi yapıldıktan sonra gümrüğe tabi olup olmayacağı netleşecektir. Kıbrıs Kargo ürünlerinizin gümrüğe tabi olmayacağı hususunda hiçbir garanti vermez ve sorumluluk almaz.
 • Ak-Günler İşletmeleri Şti. Ltd. Kıbrıs Kargo’nun sorumluluğu sadece ürünlerin taşınması hizmetini kapsar. Bu süreç yalnızca ürünlerin İstanbul depomuzca teslim alınmasıyla başlayan ve KKTC gümrüğüne girişi ile son bulan bir taşıma hizmetidir.
 • Ürünlerin taşınmasında takip numarası bulunmayacaktır. Ürünlerin teslimatı, KKTC gümrük işlemleri sonrasında arama yapılarak onayınızla gerçekleştirilecektir. KKTC gümrük yetkilisi tarafından yapılan muayene neticesinde ürünlerinizin ‘gümrüğe tabi olması halinde’ gümrük işlemleri için bizzat KKTC Lefkoşa gümrüğüne gidilmesi zorunludur. KKTC gümrük yetkilisi tarafından yapılan muayene neticesinde gümrüğe tabi olmayan ürünlerinizin teslimi ise tarafınızca verilecek onay akabinde adrese teslim veya Lefkoşa/Girne ofislerimizden bizzat alım şeklinde gerçekleştirilecektir.
 • Paket üzerinde alıcı bilgisi bulunan üye dışında üçüncü şahıslar tarafından teslim alınacak olan ürünler için yazılı onayınız gerekmektedir. Onayınızı e-mail veya mesaj yolu ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. E-mail veya mesaj içeriğinde teslim alacak olan şahsın ad-soyad ve kimlik numarası bulunması yeterlidir.
 • Kişisel kargo taşımacılığı sadece TC-KKTC yönünde yapılmaktadır. KKTC-TC yönünde tarafımızca kişisel kargo gönderimi gerçekleştirilmemektedir.
 • İstanbul depomuza giriş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde KKTC alıcısı tarafından sevk işlemi başlatılmayan ve ödemesi yapılmayan paketler için Kıbrıs Kargo’nun hiçbir sorumluluğu yoktur. Keza, KKTC gümrük işlemleri tamamlanan ve gümrüğe tabi olmayıp tarafımızca ofislerimizde bekletilen ürünler, KKTC ofisimize giriş tarihinden itibaren 15 gün içerisinde teslim alınmaması halinde Kıbrıs Kargo hiçbir sorumluluk taşımaz. Tarafınız gönderimi ile depomuza faturasız olarak teslim edilen ürünlerin sevki yapılamaz ve/veya bu ürünlerle ilgili Kıbrıs Kargo hiçbir sorumluluk taşımaz.
 • Kıbrıs Kargo personeli, ilgili TC ve KKTC gümrüklerine beyan verebilmek adına, ürün faturasına ulaşabilmek için paketleri açma hakkına sahiptir. Gerek TC ve gerekse KKTC gümrüklerinde yetkili memurlar tüm paketleri açma ve muayene etme hakkına sahiptir.
 • Kıbrıs Kargo taşıma kural ve koşulları ile ilgili maddeleri değiştirme, ekleme ve iptal etme hakkına sahiptir. Alıcı ve/veya siparişi veren Şirket’in bu değişiklik, ek ve iptalleri web sitesinde yayınladığı tarihten itibaren geçerli olacağını peşinen kabul eder.
 • Taşımadan doğacak herhangi bir anlaşmazlığın çözümünde KKTC hukuku ve yalnızca KKTC Girne mahkemeleri yetkilidir.

 ÜYE BİLGİLERİNİN GİZLİLİK VE GÜVENLİĞİ

www.kibriskargo.com web sitesinden Kişisel Kargo Taşımacılığı’na üye olmak için vermiş olduğunuz bilgiler 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. Üyelik kaydının oluşturulması ve siparişlerinizle ilgili bilgilerin web sayfamıza kaydedilmesi ile tüm kişisel verileriniz Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında korunacaktır. Üyelik bilgilerinizi sistemimize kaydetmeden önce Aydınlatma ve Açık Rıza metinlerini bilgi ve onayınıza sunulacaktır. Bu bilgiler Ak-Günler İşletmeleri Şti. Ltd. Kıbrıs Kargo’nun vermiş olduğu taşıma hizmetini icra edebilmek adına şirket yetkilileri, iştiraklerimiz, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar ve hukuki durumlarda kullanılabilecektir.

Kıbrıs Kargo’nun meşru ve hukuka uygun kişisel veri işleme amaçları doğrultusunda kişisel verileriniz, tarafımızca sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, Kıbrıs Kargo ve grup şirketleri tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, Kıbrıs Kargo ile iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, itibar araştırma süreçleri, hukuki uyum süreci, denetim, insan kaynakları politikalarının yürütülmesinin temini amaçlarıyla, açık rızanız var ise veya, açık rızanız olmamasına rağmen, kanunlarda düzenlenen hükümler çerçevesinde, yeterli korumaya sahip veya yeterli korumayı taahhüt eden veri sorumlusunun bulunduğu yabancı ülkelere aktarabilecektir.

Üyelik oluştururken vermiş olduğunuz ad, soyad, mail adresi, adres ve telefon numarasından oluşan temel bilgileriniz yalnızca www.kibriskargo.com tarafından ödeme bilgisi, ürün teslimatı, hizmetlerimiz hakkında bilgilendirme ve işin icrası ile ilgili tüm prosedürlerin tarafınıza bildirilmesi durumlarında kullanılır.
Üyelik oluşturan her kişi tüm kural ve koşulları kabul etmiş sayılacaktır. Ak-Günler İşletmeleri Şti Ltd. Kıbrıs Kargo taşıma kural ve koşulları ile ilgili maddeleri değiştirme, ekleme ve iptal etme hakkına sahiptir. Alıcı ve/veya siparişi veren bu değişiklik, ek ve iptallerin web sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacağını peşinen kabul eder.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİNE İLİŞKİN AYDINLATMA VE AÇIK RIZA

1.Kıbrıs Kargo Kişisel Verilerin Toplanmasında Kullandığı Yöntemler Nasıldır?

www.kibriskargo.com web sitesinden Kişisel Kargo Taşımacılığı’na üyelik işlemi yapan müşterilerimizin verdikleri bilgiler, müşterilerimizin açık rıza ve onamları ve kullanım kural ve koşulları uyarınca Ak-Günler İşletmeleri Şti. Ltd. Kıbrıs Kargo tarafından işlenmektedir.

2.Kişisel verilerin işlenme amacı nedir?

Sevk faaliyetlerinin başlatılıp, yürütülmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi,  hizmet satın alım süreçlerinin yürütülmesi, hizmete ilişkin kayıt ve belge düzenlenmesi, hizmet satış sonrası destek hizmetlerinin yürütülmesi, hizmet satış süreçlerinin yürütülmesi, hizmet üretim ve operasyon süreçlerinin yürütülmesi, pazarlama analiz çalışmalarının yürütülmesi, performans değerlendirme süreçlerinin yürütülmesi, sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, talep / şikâyetlerin takibi, tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi, ücret politikasının yürütülmesi, hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesi, yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, yönetim faaliyetlerinin yürütülmesi gibi amaçlarla işlenmektedir.

TAŞINMASI YASAK OLAN ÜRÜNLER

 • Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Tütün ve tütün ürünleri
 • Bozulabilecek gıda maddeleri
 • Cep Telefonu ve Aksesuarları (Kulaklık, Saat vs.)
 • Bilgisayar/Laptop
 • Değerli ziynet eşyaları
 • Para, çek, senet ve kıymetli evraklar
 • Antika ürünler
 • Silah
 • Din karşıtı veya herhangi bir ayrımcılık içerikli yayınlar/ürünler
 • Canlı hayvan
 • Uyuşturucu madde ve kullanımını sağlayan araçlar
 • Yanıcı/patlayıcı içerikli maddeler
 • Kimyasal içerikli ürünler
 • Bitkisel içerikli çaylar
 • Sporcu gıda ve içecekleri
 • Takviye gıdalar
 • Reçeteli/reçetesiz tüm ilaçlar
 • Diğer paketlere zarar verebilecek nitelikteki ürünler (sivri, kesici, delici, akışkan, kırılabilme ihtimali olan ve benzeri ürünler). Bu ürünlerin diğer paketlere zarar vermesi durumunda zarar gören paketlerin bedelleri zarar veren paketin KKTC alıcısından tahsil edilecektir.

Yukarıda belirtilen taşıma koşul ve şartları normal ve olağan koşullarda geçerlidir. Herhangi bir mücbir sebebin oluşması, kötü hava şartları ve Covid-19 pandemisi ve benzeri herhangi bir salgın hastalık sebebiyle devletler, resmi kurumlar, uluslararası kuruluşlar ve benzeri kurum ve kuruluşlar tarafından alınacak tedbirler,  çıkartılacak kanunlar ve kararlar sebebiyle, limanların kapanması, gemi seferlerinin durdurulması, sokağa çıkma yasağı ve karantina ilanı, çalışma saatlerinin kısıtlanması gibi hallerde yukarıdaki taşıma koşul ve şartlarının yerine getirilememesinden Ak-günler İşletmeleri Şti.Ltd ve Kıbrıs Kargo sorumlu olmayacaktır.

Kıbrıs Kargo
Kıbrıs KargoHızlı Menü
Kıbrıs KargoBizi Takip Edin
Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizden haber alabilirsiniz.

© 2020 Kıbrıs Kargo | Tüm hakları saklıdır.Designed by Baba Bilgisayar – Kıbrıs Web Tasarım

© 2020 Kıbrıs Kargo | Tüm hakları saklıdır.Designed by Baba Bilgisayar – Kıbrıs Web Tasarım